aktualności

Bożemu słudze nic nie może wydawać się godnym wzgardy oprócz grzechu. -św. Franciszek z Asyżu

ogłoszenia

18.05.2024 Zesłanie Ducha Świętego
 1. We wtorek, 21 maja wieczorem, Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci, a po niej spotkanie Członków Apostolstwa.
 2. W sobotę, 1 czerwca, Wspólnota Żywego Różańca zaprasza chętnych, którym bliska jest modlitwa różańcowa, na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd autokarem o godz. 6.00 rano z przystanku PKSu w Głogówku, powrót w godzinach wieczornych. Zapisy wraz z zaliczką 50 zł w zakrystii Franciszkanów, reszta opłaty w dniu wyjazdy. Posiłki we własnym zakresie. W programie przewidujemy m.in.: Godzinki, konferencję, medytację pierwszosobotnią z modlitwą różańcową. Punktem centralnym pielgrzymki będzie Msza święta na placu przed szczytem jasnogórskim. Warto zabrać ze sobą krzesełko turystyczne lub matę do siedzenia. Więcej informacji u p. Lucyny i o. Adama. Serdecznie zapraszamy
 3. W przyszłą niedzielę, przy naszym kościele odbędzie się XXIII kwesta na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Głogówku. Po każdej Mszy św., przy wyjściu z kościoła, będzie możliwość wsparcia tego szlachetnego celu, do czego serdecznie zachęcamy.
 4. W bieżącym tygodniu przeżywamy następujące święta i wspomnienia liturgiczne:
 • w poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła
 • w czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • w piątek, NMP Wspomożycielki Wiernych
 • w przyszłą niedzielę, Uroczystość Najświętszej Trójcy
11.05.2024 VII Niedziela Wielkanocna
 1. Dzisiaj o godz. 17.00 Msza św. w intencji członków Rycerstwa Niepokalanej, a następnie spotkanie formacyjne w sali klasztornej.
 2. Od 13 do 18 maja w Harmężach, odbędzie się II część Kapituły Prowincjalnej naszej franciszkańskiej prowincji, gdzie miedzy innymi będzie przyjęty czteroletni program Prowincji, zatwierdzone uchwały Kapituły Prowincjalnej, a także wybory nowych gwardianów i odpowiedzialnych za dzieła Prowincji. Polecamy ten czas Waszej modlitwie, aby trwającym obradom i podejmowanym decyzjom, towarzyszyły światło Ducha Świętego, opieka Matki Bożej Niepokalanej, a także pomoc św. Franciszka.
 3. W najbliższą środę o 17.30 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, Ojca świętego, Telewizji Trwam i Radia Maryja.
 4. W piątek wieczorem, zapraszamy na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie naszych dusz i ciał. Po zakończonej adoracji, będziemy w naszym kościele przez całą dobę czytać i słuchać słowo Boże, aż do godz. 17.00 w sobotę. Będzie to forma naszego przygotowania do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
 5. W przyszłą niedzielę, 19 maja, z racji Pierwszej Komunii św. i procesji dzieci komunijnych, Msza św. o godz. 9.30 w naszym sanktuarium, będzie przesunięta na godzinę 10.00.
 6. Nabożeństwa majowe, odbywają się codziennie, pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 7. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na remont naszego kościoła. Wszystkich naszych Dobroczyńców, codziennie powierzamy dobremu Bogu i opiece Matki Bożej Loretańskiej.
 8. W bieżącym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne;
 • we wtorek, święto św. Macieja, Apostoła
 • w środę, św. Małgorzaty z Kortony
 • w czwartek, święto św. Andrzeja Boboli, męczennika – Patrona Polski
 • w piątek, św. Paschalisa Baylona, zakonnika
 • w sobotę, św. Feliksa z Cantalice, zakonnika

Niech Duch Święty nas prowadzi, a Matka Boża Loretańska wyprasza nam Jego dary

franciszkanie

05.05.2024 VI Niedziela Wielkanocna
 1. Dziś, nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 16.30, natomiast zapraszamy na godz. 18.00., na pierwsze w tym sezonie Nabożeństwo Loretańskie wraz z procesją wokół Rynku. Nabożeństwo to poprowadzi ks. Andrzej Glinka, proboszcz z Biedrzychowic.
 2. W piątek wieczorem, Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a po niej spotkanie w sali klasztornej.
 3. W piątek również rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe będą w trakcie nabożeństwa majowego.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00, Msza św. w intencji członków Rycerstwa Niepokalanej, a następnie spotkanie formacyjne w sali klasztornej.
 5. Zapraszamy do naszego klasztornego sklepiku, gdzie możemy zaopatrzyć się w różne artykuły religijne, zioła o. Grzegorza, a także pamiątki związane z Pierwszą Komunią świętą.
 6. W sobotę, 18 maja (za dwa tygodnie) będziemy przeżywać Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. wieczornej, zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Światła, która rozpocznie się w naszym kościele, a następnie przejdzie przez głogówecki park, aby potem wrócić do kościoła na czuwanie wraz z Maryją, byśmy mogli wspólnie cieszyć się obecnością Ducha Świętego i Jego darami. Modlitwa zakończy się po godzinie 21.00.
 7. Kolekta z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na remont naszego kościoła. Ten cel możemy również wesprzeć przez konto bankowe: 39 8904 0001 1000 0000 4154 0003. Za każdy gest życzliwości i pomocy z serca dziękujemy.
 8. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia liturgiczne:
 • w poniedziałek, święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 • w środę, uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika – głównego patrona Polski
 • w przyszłą niedzielę, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Niech Matka Boża Loretańska wstawia się za nami

franciszkanie