Ogłoszenia i intencje mszalne na nowy tydzień

Sobota, 22 kwietnia 2017 r. Godz. 17:19

Ogłoszenia Duszpasterskie i intencje

II Niedziela Wielkanocna
czyli Miłosierdzia Bożego
 

  "Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

 

1. W dzisiejszą niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 zapraszamy do naszego kościoła na uroczystą Godzinę Miłosierdzia ze śpiewem Koronki do Miłosierdzia Bożego.

2. We wtorek, 25 kwietnia, zapraszamy na 3 dzień nowenny dziewięciu wtorków przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Msza św. nowennową z okolicznościowym kazaniem będzie sprawowana o godz. 7.00.

3. Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy na mszę św. również we wtorek o godz. 17.30. Po mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne w salce klasztornej.

4. W piątek, 28 kwietnia, o godz. 17.30 zostanie odprawiona comiesięczna msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W dniach od 30 kwietnia (niedziela) do 3 maja (środa) w naszym głogóweckim klasztorze odbędzie się doroczna Majówka Ministrancka. Rozpoczęcie w niedzielę o godz. 18.00. Do udziału zapraszamy ministrantów młodszych i starszych oraz seniorów. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej naszego klasztoru: www.glogowek.franciszkanie.pl. Koszt udziału: dowolna ofiara.

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy klasztorze Franciszkanów w Głogówku zaprasza zainteresowane osoby do udziału w pielgrzymce do Sadowia Golgoty, Torunia i Włocławka, która odbędzie się w dniach 3 i 4 czerwca b. r. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach, koszt pielgrzymki wyniesie 250 zł, zapisy do 10 maja 2017 r.

7. Br. Marcin Guzik, Mistrz Prenowicjatu, w minionym tygodniu wziął udział w XXVII Mistrzostwach Polski Księży w tenisie stołowym reprezentując Diecezję Opolską. 

W Turnieju tym zajął indywidualnie III miejsce oraz przyczynił się do wywalczenia III miejsca dla Diecezji Opolskiej, uzyskując brązowe medale Turnieju. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

8. W bieżącym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski (przeniesiona z dzisiejszej niedzieli);

- we wtorek – święto św. Marka, ewangelisty;

- w sobotę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.


Niech Miłosierny Jezus, który przez swoją Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie odkupił cały świat, obdarzy swoją łaską wszystkich Uczestników dzisiejszej liturgii, Gości i Sympatyków  naszego sanktuarium i klasztoru.

                                                                                                                                                                                                                                           franciszkanie

Ten tekst czytano 467 razy | Powrót do aktualności

Strona główna | O nas | Historia | Grupy | Liturgia | Przewodnik | Multimedia | Projekty | Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej - Kościół i Klasztor Franciszkanów (OFMConv) w Głogówku      Projekt i wykonanie: skiba bartłomiej

wersja archiwalna strony