Ogłoszenia i intencje na nowy tydzień

Sobota, 5 czerwca 2021 r. Godz. 10:12

  Ogłoszenia i intencje

 X Niedziela Zwykła

 Szatan został pokonany

 

1. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, również i dzisiaj, zapraszamy do udziału w tradycyjnych procesjach eucharystycznych, które w naszym kościele są odprawiane w trakcie czerwcowych nabożeństw, pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odbywają się w dni powszednie o godz. 17.00., a w niedziele o godz. 16.30.

3. Dzisiaj o godz. 18.00., zapraszamy na Nabożeństwo Loretańskie oraz procesję z figurą Matki Bożej Loretańskiej wokół głogóweckiego Rynku. Nabożeństwu będzie przewodniczył nasz współbrat o. Paweł Solecki, który obecnie pracuje w Dąbrowie Górniczej.

4. Również dzisiaj wieczorem, w naszej franciszkańskiej Prowincji, w Harmężach k/ Oświęcimia, rozpoczyna się Nadzwyczajna Kapituła Prowincjalna i będzie trwać do 12 czerwca. Prosimy Was o modlitwę, o światło Ducha Świętego dla wszystkich uczestników,  a także o dobre rozwiązania dla spraw, które będą na niej podejmowane.

5. We wtorek, przypada już ostatni dzień nowenny dziewięciu wtorków przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Msze św. wraz z nabożeństwem o godz. 8.00 i 17.30.

6. W czwartek, 10 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na uroczystą Mszę św. z procesją do czterech ołtarzy, zapraszamy o godz. 17.30. W tym dniu nie będzie nabożeństwa przed Mszą św.

7. Również w czwartek, 10 czerwca, w godzinach od 9.00 do 13.00 odbędzie się w naszym klasztorze kwartalna Akcja Honorowego Oddawania Krwi. Zapraszamy do włączenia się to piękne dzieło miłosierdzia osoby zdrowe, w wieku od 18 do 60 roku życia.

8. W piątek, 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i jak w każdy piątek, całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczorem Msza św. w intencji członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

9. W najbliższą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji członków Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce klasztornej.

10. W bieżącym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- w poniedziałek - w krakowskiej prowincji franciszkanów, wspomnienie naszych współbraci męczenników, błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Z tej okazji można już dziś nabyć przy wyjściu z kościoła folder o ich życiu i męczeństwie, a także relikwie II stopnia. Jeżeli kogoś stać, może zostawić drobną ofiarę, na cele promocji kultu naszych męczenników.

- we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

- w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (z racji uroczystości nie obowiązuje post)

- w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

- w przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać Uroczystość św. Antoniego z Padwy, po każdej Mszy św. modlitwy ku czci tego Wielkiego Patrona i Orędownika, tradycyjne poświecenie chleba i lilii, a także błogosławieństwo relikwiami św. Antoniego.

 

 

 

Poniedziałek
7 VI
8.00
Dziękczynna, w intencji mamy w 90 rocz. urodzin
17.30
1) W int. Nadzwyczajnej Kapituły Prowincjalnej(Msza św. o Duchu Świętym)
2) Za † Józefę Kaszuba 7/30
Wtorek
8 VI
8.00
W intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy
17.30
1) O łaskę uzdrowienia dla Edwarda
2) Za † Józefę Kaszuba 8/30
Środa
9 VI
8.00
Za † Marię i Piotra Posyniuk, Janinę, Marię, Stanisława, Eugeniusza Kochmaniewicz, Michała i Władysława Puchalskiego
17.30
1) Dziękczynno – błagalna z racji 9 rocz. ślubu Sylwii i Adriana oraz
o potrzebne łaski dla całej rodziny
2) Za † Józefę Kaszuba 9/30
Czwartek
10 VI
8.00
Za † Małgorzatę Król w rocznicę urodzin
17.30
1) Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej Loret. dla rodziny Górskich, Poredów, Michalskich i Migus
2) Za † Józefę Kaszuba 10/30
Piątek
11 VI
8.00
O dar potomstwa dla Dariusza i Jolanty
17.30
1) W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich
2) Za † Józefę Kaszuba 11/30
Sobota
12 VI
8.00
W intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo Matki Bożej Loret.
17.30
1) Za † ojca Oswalda Laverman w 13 rocz. śmierci i † brata Bernarda Laverman w 20 rocz. śmierci
2) Za † Józefę Kaszuba 12/30
Niedziela
13 VI
8.00
Za † Józefę Kaszuba 13/30
9.30
1) Podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i opiekę Aniołów Stróżów dla Wiktorii, Magdaleny, Lilianny, Mikołaja, Aleksandry i Piotra
2) O Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo św. Antoniego dla mieszkańców Nowych Kotkowic
12.00
Za † Marka Wdowiaka w 9 rocz. śmierci o życie wieczne
17.00
W intencji Rycerstwa Niepokalanej
Ten tekst czytano 114 razy | Powrót do aktualności

Strona główna | O nas | Historia | Grupy | Liturgia | Przewodnik | Multimedia | Projekty | Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej - Kościół i Klasztor Franciszkanów (OFMConv) w Głogówku      Projekt i wykonanie: skiba bartłomiej

wersja archiwalna strony