Ogłoszenia i intencje na nowy tydzień

Sobota, 2 czerwca 2018 r. Godz. 14:41

Ogłoszenia i intencje

IX Niedziela zwykła

 

Jezus jest panem szabatu

 

1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Loretańskie, któremu przewodniczył będzie Ks. Radca Joachim Kobienia. Z racji Nabożeństwa Loretańskiego nie będzie dziś nabożeństwa czerwcowego o godz. 16.30.

2. Ofiary składane w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone na prowadzenie planowanych prac remontowych i konserwatorskich w naszym kościele i klasztorze. W intencji wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców sprawowana była dzisiejsza msza św. o godz. 8.00.

3. Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do naszego sanktuarium w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o 16.30. . W czasie oktawy Bożego Ciała, do środy włącznie, nabożeństwa są połączone z procesją eucharystyczną. Serdecznie prosimy o włączenie się do asysty liturgicznej członków grup duszpasterskich (Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca, Apostolstwa Dobrej Śmierci), asysty do baldachimu, osób do niesienia sztandarów, ministrantów i dzieci do sypania kwiatów.

4. W naszym kościele trwa nowenna dziewięciu wtorków przygotowująca nas do uroczystości św. Antoniego z Padwy, patrona Krakowskiej Prowincji Franciszkanów. Na mszę św. z okolicznościowym kazaniem i modlitwami nowennowymi zapraszamy we wtorek o godz. 7.00.

5. W środę podczas porannej mszy św. będziemy się modlić za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobroczyńców Zakonu Franciszkańskiego oraz za zmarłych Braci i Siostry Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

6. Również w środę, 6 czerwca, będziemy gościć w naszym sanktuarium tegorocznego neoprezbitera, o. Piotra Kantorskiego, który osiem lat odbywał w Głogówku prenowicjatu. Na mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym zapraszamy o godz. 17.30.

7. W czwartek, 7 czerwca, przypada oktawa uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała. Na uroczystą mszę św. z procesją do czterech ołtarzy zapraszamy o godz. 17.30.

8. Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie odprawiona  w piątek, 8 czerwca, o godz. 17.30. Po mszy św. odbędzie się spotkanie w sali klasztornej.

9. Członków Rycerstwa Niepokalanej oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy w przyszłą niedzielę, 10 czerwca, na mszę św. o godz. 17.00, a po niej na spotkanie formacyjne w sali klasztornej.

10. W najbliższy czwartek, 7 czerwca, odbędzie się w naszym klasztorze akcja honorowego oddawania krwi. Chętnych zapraszamy w godz. od 9.00 do 13.00.

11. Parafia w Kazimierzu organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej w dniach 15-17 czerwca. Koszt 200 zł. W cenie przejazd, noclegi, wyżywienie. W programie wizyta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Centrum JP2, Kalwaria Pacławska oraz inne atrakcje dla ciała i ducha. Zapisy u proboszcza w Kazimierzu

12. Zakon Franciszkanów przyjmuje kandydatów do życia zakonnego, pragnących zrealizować swoje powołanie w kapłaństwie lub posłudze brata zakonnego. Zainteresowani mogą uzyskać informacje w naszym klasztorze.

13. W bieżącym tygodniu przypadają również następujące wspomnienia liturgiczne:

- we wtorek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika;

- w czwartek – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka, męczenników;

- w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post;

- w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

Wszystkim Mieszkańcom Głogówka i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa płynącego z Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi

 franciszkanie

 

Poniedziałek
4 VI
7.00
1) Za † Jana Porembę (greg.)
2) Za †† rodziców Marię i Wojciecha, braci Franciszka, Czesława i Zygmunta
oraz † Czesławę i †† z rodziny Tarnawskich
17.30
1) Za † Za † Bertę Benisz (greg.)
2) Za † siostrę Teresę Nowicką w dniu urodzin oraz †† siostrę Weronikę, bratową Janinę, szwagrów Emanuela i Jana oraz siostrzenicę Franciszkę
Wtorek
5 VI
7.00
1) W intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy
2) Za † Jana Porembę (greg.)
17.30
1) Za † Za † Bertę Benisz (greg.)
2) Za †† Siostry Elżbietanki, ich rodziców i rodzeństwo, kapłanów i spowiedników oraz za dusze w czyśćcu cierpiące
Środa
6 VI
7.00
1) Za †† Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobroczyńców Zakonu Franciszkańskiego oraz za †† Siostry i Braci Franciszkańskiego Zakonu Świeckich
2) Za † Jana Porembę (greg.)
3) Za † Za † Bertę Benisz (greg.)
17.30
1) Za †† rodziców Helenę i Karola Baczewskich oraz za †† braci i szwagra
2) Za †† syna Norberta i męża Norberta w dniu ich imienin
Czwartek
7 VI
7.00
1) Za † Jana Porembę (greg.)
2) Za † Marię Plutra
17.30
1) Za † Za † Bertę Benisz (greg.)
2) Za †† Irenę i Jana Rafał w rocznicę śmierci
Piątek
8 VI
7.00
1) Za † Jana Porembę (greg.)
2) Za † Za † Bertę Benisz (greg.)
17.30
1) W intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich
2) Dziękczynna za dar sakramentu Eucharystii, z prośbą o potrzebne łaski dla Cecylii
Sobota
9 VI
7.00
1) W intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo Matki Bożej Loretańskiej
2) Za † Jana Porembę (greg.)
3) Za † Za † Bertę Benisz (greg.)
17.30
1) Dziękczynna, z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Loretańskiej, zdrowie i potrzebne łaski dla Rozalii i Stanisława w 45 rocznicę małżeństwa
2) Za † Małgorzatę Król w dniu urodzin oraz za †† rodziców, brata i babcię
 
Niedziela
10 VI
8.00
Za † Jana Porembę (greg.)
9.30
1) Za † Za † Bertę Benisz (greg.)
2) Za †† Marię i Augusta Goetz oraz †† Anielę i Edmunda Tanaś
12.00
Za †† rodziców Annę i Jana Grelich oraz siostrę Renatę
17.00
W intencji Rycerstwa Niepokalanej

Ten tekst czytano 311 razy | Powrót do aktualności

Strona główna | O nas | Historia | Grupy | Liturgia | Przewodnik | Multimedia | Projekty | Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej - Kościół i Klasztor Franciszkanów (OFMConv) w Głogówku      Projekt i wykonanie: skiba bartłomiej

wersja archiwalna strony