Ogłoszenia i intencje na nowy tydzień

Niedziela, 3 grudnia 2017 r. Godz. 18:57

Ogłoszenia i intencje

 

I Niedziela Adwentu

Czuwajcie... (Mk 13, 33-37)

 

1. W dzisiejszą niedzielę podczas mszy św. o godz. 8.00 modliliśmy się w intencji wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego sanktuarium, klasztoru i prenowicjatu. Ofiary składane dzisiaj podczas mszy św. są przeznaczone na prowadzenie planowanych prac remontowych i konserwatorskich w naszym kościele i klasztorze.

2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po mszy św. o godz. 17.00.

3. We wtorek podczas mszy św. wieczornej będziemy się modlić za zmarłe Siostry Elżbietanki, ich rodziców i rodzeństwo, kapłanów i spowiedników, a w środę podczas porannej mszy św. za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobroczyńców Zakonu Franciszkańskiego oraz zmarłych Braci i Siostry Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Do czwartku, 7 grudnia, podczas mszy św. wieczornych odprawiamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W roku bieżącym nabożeństwo to przygotowuje nas do odnowienia poświęcenia Krakowskiej Prowincji Franciszkanów Matce Bożej Niepokalanej z racji setnej rocznicy założenia przez św. Maksymiliana Marię Kolbego Rycerstwa Niepokalanej. W naszym kościele Akt Poświęcenia Matce Bożej Niepokalanej odnowimy w czwartek, 7 grudnia, podczas mszy św. wieczornej.

5. W czwartek, 7 grudnia, przypada 387 rocznica konsekracji Domku Loretańskiego. Z tej racji msza św. o godz. 7.00 będzie sprawowana w Kaplicy Loretańskiej.

6. Również w czwartek, 7 grudnia, w godzinach od 9.00 do 13.00 odbędzie się w naszym klasztorze Akcja Honorowego Oddawania Krwi. Chętne zdrowe osoby zapraszamy do włączenia się w to dzieło miłosierdzia wobec ludzi chorych.

7. W piątek, 8 grudnia, będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki Zakonu Franciszkańskiego. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.30 i 17.30.

8. Również w piątek podczas mszy św. wieczornej będziemy się modlić w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Po mszy św. w sali klasztornej odbędzie się spotkanie formacyjne dla Sióstr i Braci FZŚ.

9. W niedzielę, 10 grudnia, przypada odpust Matki Bożej Loretańskiej. Uroczystej mszy św.
o godz. 17.00 będzie przewodniczył Ks. Biskup Opolski Andrzej Czaja. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

10. W sklepiku przy klasztorze można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas. Można tam także nabyć kartki świąteczne i ozdoby bożonarodzeniowe oraz dewocjonalia i pamiątki religijne. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepiku klasztornego.

11. W bieżącym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- w czwartek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

- w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

Niech czas Adwentu stanie się dla nas okazją do wewnętrznej przemiany i duchowego przygotowania na spotkanie przychodzącego do nas Pana Jezusa. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia tego świętego czasu

franciszkanie

 

Ten tekst czytano 717 razy | Powrót do aktualności

Strona główna | O nas | Historia | Grupy | Liturgia | Przewodnik | Multimedia | Projekty | Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej - Kościół i Klasztor Franciszkanów (OFMConv) w Głogówku      Projekt i wykonanie: skiba bartłomiej

wersja archiwalna strony