Ogłoszenia i intencje na nowy tydzień

Sobota, 25 listopada 2017 r. Godz. 16:53

Ogłoszenia i intencje 

Uroczystość

Jezusa Chrystusa 

Króla Wszechświata

         Chrystus będzie sądził
z uczynków miłości (Mt 25,31-46)

 

 

1. W imieniu Wspólnoty Franciszkańskiej w Bołszowcach na Ukrainie wyrażamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na renowację tamtejszego sanktuarium
w kwocie 4 263 zł i 80 gr oraz 50 Euro. Oprócz wdzięczności nasi współbracia zapewniają
o modlitwie w intencji wszystkich ofiarodawców.

2. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych odprawiamy w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.30.

3. Od środy podczas mszy św. wieczornych rozpoczniemy modlitwy nowennowe przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia.
W roku bieżącym będzie to także przygotowanie do odnowienia poświęcenia Krakowskiej Prowincji Franciszkanów Matce Bożej Niepokalanej z racji setnej rocznicy założenia przez św. Maksymiliana Marię Kolbego Rycerstwa Niepokalanej.

4. W bieżącym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas mszy świętych oraz po koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

5. Na kolejne wieczorne czuwanie z cyklu Młodzi dla Jezusa zapraszamy w sobotę, 2 grudnia, o godz. 19.00. Czuwanie zakończy się ok. godz. 24.00.

6. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 8.00 będziemy się modlić w intencji wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego sanktuarium, klasztoru i prenowicjatu. Ofiary składane podczas mszy św. zostaną przeznaczone na prowadzenie planowanych prac remontowych i konserwatorskich w naszym kościele i klasztorze.

7. Również w przyszłą niedzielę w kościele parafialnym o godz. 15.00 odbędzie się nabożeństwo za zmarłych muzyków związanych z chórem Loreto. Członkowie chóru zapraszają do wspólnej modlitwy.

8. W bieżącym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- w poniedziałek – św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera;

- w środę – święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego;

- w czwartek – święto św. Andrzeja, apostoła;

- w sobotę – bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera.

 

Niech Chrystus, Król Wszechświata, wspomaga nas w pokonywaniu trudów codziennego życia i prowadzi nas do swego Niebieskiego Królestwa

franciszkanie

 

Ten tekst czytano 414 razy | Powrót do aktualności

Strona główna | O nas | Historia | Grupy | Liturgia | Przewodnik | Multimedia | Projekty | Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej - Kościół i Klasztor Franciszkanów (OFMConv) w Głogówku      Projekt i wykonanie: skiba bartłomiej

wersja archiwalna strony