Ogłoszenia i intencje mszalne na nowy tydzień

Sobota, 30 września 2017 r. Godz. 15:44

Ogłoszenia i intencje mszalne

XXVI Niedziela Zwykła

 

"Nawrócenie prowadzi do zbawienia" (Mt 21, 28-32)

 

1. Dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się ostatnie w tym roku Nabożeństwo Loretańskie, które poprowadzi Diecezjalny Duszpasterz Róż Żywego Różańca - ks. Mariusz Sobek. W nabożeństwie będą uczestniczyć przedstawiciele Róż Żywego Różańca z naszego Dekanatu, którzy po procesji spotkają się  w sali klasztornej ze swoim duszpasterzem. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2. Na październikowe nabożeństwa różańcowe ku czci Najświętszej Maryi Panny zapraszamy
w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.30. Dzisiaj, z uwagi na Nabożeństwo Loretańskie, nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30.

3. Rozpoczęliśmy Triduum przed uroczystością św. Ojca Franciszka z Asyżu. W ramach przygotowania do odpustu w poniedziałek i wtorek w Kaplicy Loretańskiej po mszy św. odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazją do adoracji do nabożeństwa wieczornego. Podczas adoracji o godz. 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego.

4. We wtorek, 3 października, podczas mszy św. o godz. 17.30 Ojciec Prowincjał Krakowskiej Prowincji Franciszkanów dokona liturgicznego przyjęcia kandydatów do tegorocznego Prenowicjatu. Po mszy św. wieczornej (ok. 18.30) zapraszamy na Transitus – franciszkańskie nabożeństwo, podczas którego wspominamy przejście św. Franciszka z tego świata do nieba. Uczestników nabożeństwa prosimy o przyniesienie świec.

5. W środę, 4 października, przypada doroczna uroczystość odpustowa św. Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela Trzech Zakonów. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00, 9.30, 12.00 i 18.00. Uroczystej sumie o godz. 18.00 będzie przewodniczył o. Ignacy Tomaszewski, franciszkanin z Zielonej Góry, który także prze cały dzień będzie głosił okolicznościowe kazania.

6. W najbliższą sobotę, 7 października, diecezja opolska jako jedna z 22 granicznych diecezji w Polsce weźmie udział w ogólnopolskiej inicjatywie modlitewnej Różaniec do granic. Odbędzie się ona w 13 kościołach diecezji: w Gościcach, w Jasienicy Górnej, w Głuchołazach, w Sanktuarium Świętego Józefa w Prudniku-Lesie, w Racławicach Śląskich, w Opawicy, w Wiechowicach, w Branicach (kościół Wniebowzięcia NMP), w Dzierżysławiu, w Pietrowicach Wielkich (kościół św. Krzyża), w Pietraszynie, w Samborowicach i w Chałupkach. Nasz dekanat włącza się do modlitwy w Racławicach Śląskich. Spotkania modlitewne we wszystkich kościołach rozpoczną się o 10.30 a zakończą ok. 16.00. W programie: konferencja, msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, przerwa na herbatę oraz modlitwa różańcowa (cztery części) w miejscach przygranicznych. Zapraszamy do udziału.

7. Również w sobotę zapraszamy na pierwsze po wakacjach wieczorne czuwanie z cyklu Młodzi dla Jezusa (MdJ). Podczas czuwania będzie można nabyć książkę o ks. Dolindo zatytułowaną: „Jezu, Ty się tym zajmij”.

8. W przyszłą niedzielę, 8 października, zapraszamy członków Rycerstwa Niepokalanej na comiesięczną mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne w salce klasztornej.

9. Także w przyszłą niedzielę razem z całym Kościołem w Polsce będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski. Po mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą edukację dzieci i młodzieży z ubogich środowisk.

10. Planujemy kolejną edycję Kursu Alfa. Osoby chcące uczestniczyć w jesiennej edycji prosimy
o zapisywanie się w zakrystii lub u o. Sylwestra. Przy zapisie prosimy o podanie imienia i nazwiska, miejsca zamieszkania i kontaktowego numeru telefonu. Zapisy przyjmujemy do 15 października włącznie.

11. W bieżącym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- w poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

- w środę – uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, Założyciela Trzech Zakonów;

- w czwartek – św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy;

- w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

Niech św. Ojciec Franciszek wyprosi nam potrzebne łaski i Bożą opiekę. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i udanego tygodnia

                                                                                                  franciszkanie

 

 

 

Ten tekst czytano 693 razy | Powrót do aktualności

Strona główna | O nas | Historia | Grupy | Liturgia | Przewodnik | Multimedia | Projekty | Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej - Kościół i Klasztor Franciszkanów (OFMConv) w Głogówku      Projekt i wykonanie: skiba bartłomiej

wersja archiwalna strony