Ogłoszenia i intencje mszalne na nowy tydzień

Niedziela, 10 września 2017 r. Godz. 09:19

Ogłoszenia i intencje mszalne

XXIII Niedziela Zwykła

Upomnienie braterskie

 

 

1. Od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy intencje mszalne na rok 2018.

2. We wszystkie poniedziałki zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego. Spotkania odbywają się po mszy św. wieczornej w salce klasztornej.

3. We wtorki podczas mszy św. o godz. 7.00 modlimy się w intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, a w soboty – przez wstawiennictwo Matki Bożej Loretańskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W każdy piątek po mszy św. porannej w Kaplicy Loretańskiej odbywa całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu z możliwością indywidualnej adoracji do nabożeństwa wieczornego. Podczas adoracji o godz. 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po koronce jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

5. W najbliższy piątek, 15 września, zapraszamy na mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
W bieżącym roku duszpasterskim msze św. z modlitwą o uzdrowienie będą odprawiane w naszym kościele w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 17.30.

6. Podobnie, jak w latach ubiegłych, zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Cvilinie w Czechach. Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę, 17 września. Wyjazd z przystanku PKS w Głogówku o godz. 13.30. Koszt udziału wynosi 15 zł. Zapisy chętnych
w zakrystii.

7. Koło Rycerstwa Niepokalanej przy klasztorze franciszkanów organizuje dwudniową pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia, Gietrzwałdu i Warszawy. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 23 – 24 września 2017 r. Wyjazd o godz. 6.00; koszt udziału 195 zł od osoby; zapisy w zakrystii lub u P. Marii Sarnes (nr tel. na plakatach)

8. W bieżącym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- we wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;

- w środę –św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

- w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

- w piątek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej;

- w sobotę – śś. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników.

 

            Pan Jezus, który w tajemnicy Świętego Krzyża ukazał wszystkim ludziom, jak wielka jest miłość Boga do człowieka, obdarzy Was wszystkich swoim błogosławieństwem, a Matka Boża Bolesna wspiera swoją opieką przez kolejne dni nowego tygodnia 

                                                                               franciszkanie

 

Strona główna | O nas | Historia | Grupy | Liturgia | Przewodnik | Multimedia | Projekty | Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej - Kościół i Klasztor Franciszkanów (OFMConv) w Głogówku      Projekt i wykonanie: skiba bartłomiej

wersja archiwalna strony