Ogłoszenia i intencje mszalne na nowy tydzień

Sobota, 2 września 2017 r. Godz. 16:10

Ogłoszenia i intencje mszalne

XXII Niedziela Zwykła

Jeśli kto chce iść za Mną,
niech się zaprze samego siebie

 

 

1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Loretańskie, któremu przewodniczył będzie o. Radosław Kramarski, gwardian franciszkańskiego klasztoru i kustosz Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Dąbrowie Górniczej. Po Nabożeństwie Loretańskim odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. Ofiary składane podczas mszy św. w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone na prowadzenie planowanych prac remontowych i konserwatorskich w naszym kościele i klasztorze. Serdecznie dziękujemy za modlitewne i materialne wsparcie okazywane naszemu klasztorowi i zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

3. W poniedziałek, 4 września, zapraszamy na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkanie rozpocznie się po mszy św. wieczornej w salce klasztornej.

4. We wtorek podczas wieczornej mszy św. będziemy się modlić za zmarłe Siostry Elżbietanki oraz ich Rodziców i Rodzeństwo, Kapłanów i Spowiedników, natomiast w środę podczas porannej mszy św. za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobroczyńców Zakonu Franciszkańskiego oraz zmarłych Braci i Siostry Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Siostry i Braci Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszamy na comiesięczną mszę św. i spotkanie formacyjne w piątek, 8 września, o godz. 17.30.

6. W przyszłą niedzielę, 10 września, podczas mszy św. o godz. 12.00 pożegnamy Braci Prenowicjuszy, którzy kończą rok formacji zakonnej i wkrótce rozpoczną Nowicjat w Kalwarii Pacławskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie odprawiona comiesięczna msza św.
w intencji Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej działającej przy naszym klasztorze. Po mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne w salce klasztornej.

8. W najbliższy czwartek, 7 września, odbędzie się w naszym klasztorze akcja honorowego oddawania krwi. W godzinach od 9.00 do 13.00 zapraszamy do włączenia się do tej szlachetnej akcji wszystkich chętnych i zdrowych ochotników chcących nieść pomoc osobom chorym i cierpiącym.

9. Od września msze św. z modlitwą o uzdrowienie będą odprawiane w naszym kościele w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 17.30. Na najbliższą mszę św. z modlitwą o uzdrowienie zapraszamy w piątek 15 września.

10. Podobnie, jak w latach ubiegłych, zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Cvilinie w Czechach. Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę, 17 września. Wyjazd z przystanku PKS w Głogówku o godz. 13.30. Koszt udziału wynosi 15.zł. Zapisy chętnych
w zakrystii.

11. W bieżącym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- w piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;

- w sobotę – bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

            Wszystkim uczestnikom dzisiejszej Eucharystii i Waszym Bliskim życzymy miłej i pełnej radości niedzieli, błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień i opieki Matki Bożej Loretańskiej

 

 

                                                                                      franciszkanie

 

 

Ten tekst czytano 447 razy | Powrót do aktualności

Strona główna | O nas | Historia | Grupy | Liturgia | Przewodnik | Multimedia | Projekty | Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej - Kościół i Klasztor Franciszkanów (OFMConv) w Głogówku      Projekt i wykonanie: skiba bartłomiej

wersja archiwalna strony