Ogłoszenia i intencje mszalne na nowy tydzień

Sobota, 19 sierpnia 2017 r. Godz. 14:39

 Ogłoszenia i intencje mszalne

 XX Niedziela Zwykła

 Wiara niewiasty kananejskiej

 

 

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy do puszek ofiary na rzecz poszkodowanych przez wichury i nawałnice. Zachęcamy do okazania chrześcijańskiej solidarności z poszkodowanymi i dziękujemy za wszelką pomoc.

2. W poniedziałek, 21 sierpnia, podczas mszy św. o godz. 17.30 będziemy się modlić o kanonizację bł. Jakuba Strzemię, patrona krakowskiej Prowincji Franciszkanów.

3. Jak co roku Ojcowie Paulini z Mochowa zapraszają w dniach od 17 do 25 sierpnia do udziału w nowennie przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Głogówecka parafia w sposób szczególny włącza się do modlitwy nowennowej we wtorek, 22 sierpnia. Z naszego franciszkańskiego kościoła wyruszymy o godz. 17.50 i z placu przed kościołem parafialnym o 18.00 wspólnie wyruszymy do Mochowa, by uczestniczyć we mszy św. Prosimy o zabranie szarf i sztandarów.

4. W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia, będziemy w naszej parafii przeżywać uroczystość odpustową św. Bartłomieja Apostoła. Uroczysta suma odpustowa w kościele parafialnym będzie sprawowana o godz. 11.30. W tym dniu za nawiedzenie kościoła parafialnego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. We wszystkie wtorki podczas mszy św. o godz. 7.00 modlimy się w intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, a w soboty – przez wstawiennictwo Matki Bożej Loretańskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W każdy piątek po mszy św. porannej w Kaplicy Loretańskiej odbywa całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu z możliwością indywidualnej adoracji do nabożeństwa wieczornego. Podczas adoracji o godz. 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po koronce jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

7. Zakon Franciszkanów przyjmuje kandydatów do życia zakonnego, pragnących zrealizować swoje powołanie w kapłaństwie lub posłudze brata zakonnego. Zainteresowani mogą uzyskać szczegółowe informacje w naszym klasztorze.

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

            - w poniedziałek św. Piusa X, papieża

            - we wtorek Najświętszej Maryi Panny, Królowej

            - w czwartek święto św. Bartłomieja, apostoła

            - w piątek św. Ludwika, króla, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

            - w sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

9. W sobotę, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, będzie w naszym kościele dodatkowa Msza św. o godz. 9.30. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.

10. Wspólnota Franciszkanów z Chęcin i Ośrodek „San Damiano” dla osób uzależnionych dziękują za wsparcie tego dzieła w czasie czerwcowej kwesty, podczas której zebrali 2606 zł.

 

Matce Bożej Loretańskiej polecamy wszystkich mieszkańców Głogówka i Pielgrzymów. Wszystkim życzymy obfitości Bożych łask i opieki Bożej Opatrzności.

                                                                                                                     Franciszkanie

 

Ten tekst czytano 431 razy | Powrót do aktualności

Strona główna | O nas | Historia | Grupy | Liturgia | Przewodnik | Multimedia | Projekty | Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej - Kościół i Klasztor Franciszkanów (OFMConv) w Głogówku      Projekt i wykonanie: skiba bartłomiej

wersja archiwalna strony