Ogłoszenia i intencje mszalne na nowy tydzień

Sobota, 5 sierpnia 2017 r. Godz. 16:50

Ogłoszenia Duszpasterskie i intencje

Święto Przemienienia Pańskiego 

 

Przemienienie Pańskie(Mt 17, 1-9)

 

1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Loretańskie, któremu przewodniczył będzie o. Jan Tyburczy, nowy przeor klasztoru OO. Paulinów i proboszcz w Mochowie. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2. Comiesięczna zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się po Nabożeństwie Loretańskim.

3. We wszystkie wtorki podczas mszy św. o godz. 7.00 modlimy się w intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, a w soboty – przez wstawiennictwo Matki Bożej Loretańskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W każdy piątek po mszy św. porannej w Kaplicy Loretańskiej odbywa całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu z możliwością indywidualnej adoracji do nabożeństwa wieczornego. Podczas adoracji o godz. 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po koronce jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

5. W przyszły poniedziałek, 14 sierpnia, zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Harmęż
k. Oświęcimia i obozu koncentracyjnego Auschwitz na uroczystość św. Maksymiliana Kolbego. Wyjazd z dworca PKS w Głogówku o godz. 6.00. Koszt pielgrzymki 35 zł. Zapisy chętnych w zakrystii.

6. Zakon Franciszkanów przyjmuje kandydatów do życia zakonnego, pragnących zrealizować swoje powołanie w kapłaństwie lub posłudze brata zakonnego. Zainteresowani mogą uzyskać szczegółowe informacje w naszym klasztorze.

7. Zapraszamy do naszego sklepiku klasztornego, gdzie można zaopatrzyć się w dewocjonalia
i pamiątki religijne oraz zioła o. Grzegorza Sroki. Sklepik znajduje się w budynku klasztoru od strony wyjścia z kościoła przy Kaplicy Loretańskiej.

8. W bieżącym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- we wtorek – święto św. Dominika, prezbitera;

- w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy , patronki Europy;

- w czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

- w piątek – święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.

 

Niech Pan Jezus, który w tajemnicy Przemienienia zaprasza nas do udziału w swojej chwale, pobłogosławi nam na nowy tydzień i kolejne wakacyjne dni. Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej Loretańskiej i miłej niedzieli

                                                                                           franciszkanie

 

Strona główna | O nas | Historia | Grupy | Liturgia | Przewodnik | Multimedia | Projekty | Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej - Kościół i Klasztor Franciszkanów (OFMConv) w Głogówku      Projekt i wykonanie: skiba bartłomiej

wersja archiwalna strony